Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Şart Mı?

Büyü yapmak, İslam dinine bakılırsa tamamen yasaklanmış bir durumdur. Bu yüzden bir Müslüman büyü yapıldığını anlar anlamaz hemen bozmak için başvurmalıdır. Büyü bozmak için yapılabilecek bazı yöntemler vardır. Bu şekilleri bilmeyen bireyler yalnızca kahin ile olan yöntemler bulunduğunu düşünür ve kafalarda büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı merakı oluşur. Peki gerçekten büyü bozmak için medyuma gitmek gerekir mi?

Medyumlar nasıl Büyü Bozar?
Medyumların büyü bozma tarzları insanlara gore daha farklıdır. İnsanların yapacağı yönteme ek olarak çeşitli ritüeller ve tılsımlı sözcükler de kullanırlar. Bunlarla beraber edilen dualar sayesinde medyumlar büyüyü bozar. Kısaca medyumlar iyi mi büyü bozar sorusunun cevabı bu şekildedir.

Sadece bozulması zor ve iyi korunan büyüleri bozmak için her medyumun kendisine özel olarak geliştirdiği ritüel ve tılsımlı sözcükleri bulunur. Bu ritüeller ve tılsımlı sözcükler güçlü olunca büyüleri bozmak da o denli mümkün olur. Zaten medyumlar ile insanoğluın büyüler ile alakasında oluşan değişiklık budur.

İnsanlar Büyü Bozabilir Mi?
Büyü bozmak yahut büyü yapmak diyince akla derhal medyumlar gelir. Büyü yapılacağı süre bir insanoğlunun tek başına büyü yapabileceği bilinir. Sadece büyü bozma işlemi tek başına yapılabilir mi bu konum pek kim bilir. Bu da insanoğlu büyü bozabilir mi sorusunu oluşturur. Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı?

Bahsedilmiş olduğu üzere medyumlar büyü bozarken özel ritüeller, tılsımlı sözcükler ve dualar kullanırlar. Ancak büyüleri bozmaya yarayan aslolan etmenler ritüeller ve tılsımlı sözcükler değil, dualardır. Dualar her ne kadar medyumun özel olarak hazırladığı dualar yahut malum sureler olsa da insanoğlu da haliyle büyü bozabilir. Peki büyü bozmak için ne yapmak gerekir?

Büyü Bozmak İçin Ne Gerekir?
Kişilerin tek başına büyü bozabileceği öğrenildiğine bakılırsa bir medyumun olmadan da işlemin yapılabileceği anlaşılmıştır. Medyumlar ayin ve tılsımlı sözcükler yardımı kullansa da yalnızca dua ile büyü bozmak da mümkündür. Kısaca büyü bozmak için ne gerekir sorusunun yani cevabı dualardır.

Aslabir büyü yalnızca ritüeller ve tılsımlı sözcükler ile bozulamaz. Kesinlikle işin içine dua girmelidir. Çünkü tanrı’tan güçlü hiçbir varlık yoktur ve öteki varlıklar tanrı’ın izni olmadığı sürece büyüyü bozamaz. Bundan dolayı büyü bozmak için öncelikle allah’tan izin istenmeli, istek dilenmeli ve yakarma edilmelidir. Bu dualar ister özel ister Kur’an-ı Kerim’den alınmış sureler olabilir. Tavsiye edileni elbette Kur’an-ı Kerim’den sure almaktır. Çünkü oradaki sureler en güçlü ve en etkili sureler olmaktadır. Hiçbir özel yakarış Kur’an’daki surelerden güçlü olamaz.

Kur’an’dan sure alındıktan sonra bu sureler büyü bozmak için devamlı olarak okunmalıdır ve büyü etkisindeki kişiye ithaf edilmelidir. Böylece büyüyü bozmak için gereken temel işlem yapılmış olur ve büyü bozulabilir. Bu işlemde hem medyuma gitmeye gerek kalmaz aynı zamanda büyü en etkili şekilde bozulmuş olur.

Büyü ne kadar korunursa korunsun dualar kabul olduktan sonra tanrı istediği sürece aslabir koruma büyüyü koruyamaz. Bundan dolayı büyü bozmak için mutlaka surelere, dualara başvurmak gerekir.

Büyü Bozmak İçin Yöntemler
Büyü bozmak için bir çok yöntem bulunur. Bunlara internetten veya farklı yerlerden ulaşmak mümkündür. Bu durumda kaynaklara güvenilebilir. Çünkü büyü bozmanın yöntemi dua olduğundan büyü bozmak için kaynak alınacak yer de dua paylaşmıştır ve büyü bozulmasa da hiç yoktan yakarma okunmuş olur. Bundan dolayı büyü bozmak için yöntemler internetin, dergilerin vb. Yerlerin her yerinde bulunabilir.

Bu yöntemlerden malum ve çok sık yapılanlardan bir tanesi besmele ile bazı duaları etmektir. ‘’Bismillahirrahmanirrahim’’ dedikten sonra bulunan bazı dualar sabah ve akşam okunduğu takdirde büyünün bozulması için gereken adım atılmış olur. Bu da “Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim” olmaktadır. Kişiyi nazardan ve büyüden kurtaran bu yakarış her sabah ve akşam okunduğunda büyüden ve nazardan korur. Eğer büyü etkisi altındaki bireye ithaf edilecekse de nazar ve büyüden kurtarır.

Büyü Bozmak İçin Medyuma Gitmek Caiz Midir?
Büyü bozma konusunda çok tartışılan bir mevzu olan büyü bozmak için medyuma gitmek caiz midir sorusu günden güne daha çok sorulmaktadır. Bu soru bir medyuma sorulduğunda devamlı caizdir olur. Çünkü kahin mesleğini yapar ve duruma objektif bakmayıp kendi menfaatlerine yönelik bakabilir. Bu durumda kapsamlı ve objektif bir bakış açısı gerekir.

Hz. Muhammed (S.A.V.) medyumlar ile birlikte büyü yapmanın çok sakıncalı olduğunu bildirir ve yasak olduğuna vurgu yapar. Hem de bir medyumdan medet ummanın da günah ve yasak olduğunu belirtir.

Burada bahsedilen para ile çalışan ve allah rızasından çok ekmeğini kazanmak isteyen medyumlardır. Şüphesiz bu medyumlardan uzak durmak ve para karşılığında bir medet ummamak gerekir. Bu hem medyum hem de medet uman birey için caiz olmaz.

Ancak çıkar ilişkisi olmayan, ilmine güvenilen ve para için çalışmayan medyumlara; yani gerçek ve güvenilir medyumlara gidip sihrin bozulması için yardım istemek caizdir. Çünkü bu durumdaki medyumlar tanrı’ın rızasını kazanmak için çabalayan gerçek medyumlardır ve insanlara yardım etmek aslolan fakatçlarıdır. Bu durumda bir bilici ile büyü bozmak caiz olacaktır.

Gerçek kahin Nedir?
Yalnızca maddi çıkarları için çabalayan sözde medyumlar asla gerçek kahin olamamıştır. Bunun yanında dolandırıcılık için bu işini icra eden ve insanları kandıranlar da asla gerçek medyum olmamıştır. Peki gerçek bilici nedir? Iyi mi anlaşılır?

Gerçek bir bilici beyaz büyü bile olsa büyü yapmaz. Çünkü büyülerin kara büyü ve beyaz büyü olmasından çok insanın hayatına etki etmesi önemlidir. Bu nedenle gerçek bir bilici bulunmak isteniyorsa medyumun büyü yapmadığını bilmek gerekir. Bu büyüye zenginlik ve aşk büyüsü gibi her büyü dahildir.
Manevi ve bilim anlamında dereceler kazanmış medyumlar da gerçek medyumlar olabilirler.
Medyumlar iyi niyetli olmalıdır. Bu nedenle kişilere gerçek dışı söylemeyen ve dolandırıcılık yapmayan medyumlar gerçek medyumlardır.
Bunun yanı sıra bir bilici alim, kısaca gerçek ve güvenilir olmak bekliyorsa kesinlikle dertlere derman olmak için çalışmalıdır.
Gerçek medyumu bulmak için çalışılacak medyumun ücreti dert edip etmediğine bakmak gerekir. Eğer paranın üzerinde çok duruluyorsa o medyum gerçek kahin olması imkansız. Hatta en iyi medyumlar para dahi almayıp, yalnızca allah rızasını isteyen medyumlardır.
Bir kahin cinlerden ya da başka varlıklardan aldığı bilgilerle yahut ettiği hareketlerle muntazam iş yapacağını sanıyorsa o kahin asla gerçek medyum değildir. Çünkü cinler insanlardan daha alt varlıklardır ve yanlış bilgiler verebilirler. Tek doğru ve emin kaynak tanrı’tır. Bu yüzden cinler ile değil, allah ile çalışan medyumlar gerçek medyumlardır.
Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı Bazı alim kaynaklarda gerçek bir medyumun 100 yılda 1 geldiği söylenir. Bu durumun doğruluğu bilinmese de gerçek bir medyuma çok yaklaşmak asla olanaksız değildir. Bu yüzden yukarıdaki kriterleri karşılayan ve hakkında iyi yorum meydana getirilen medyumlar 100 yılın 1 gerçek medyumu olmasa da ne olursa olsun en iyi ve emin medyumlar olurlar.

Büyü Bozmak İçin yakarış Gerekir Mi?
Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı sorusu yanıt bulduktan sonrasında dört gözle beklenen bir öteki unsur da büyü bozmak için yakarış gerekir mi sorusudur. Peki dua olmadan büyü bozulabilir mi?

İslam dininde her olayda tanrı’ın rızası olmadan hareket etmek mümkün değildir. Büyü bozma işleminde de yakarma etmeden tanrı’ın rızasını almak pek mümkün olmaz. Tanrı’ın rızası olmadığı takdirde büyü de bozulmaz. Bundan dolayı dua etmek ne olursa olsun gerekir. Böylece hem sevap işlenir hem büyü bozulur aynı zamanda en etkili şekilde büyü bozulmuş olur.

Büyü Kaç Günde Bozulur?
Büyüleri bozanlar elbet dualardır. Sadece duaların daha çabuk kabul olması için yardım edenler de ritüeller ve tılsımlı sözcüklerdir. Bundan dolayı büyü bozarken duanın yanında okunacak tılsımlı sözcükler ve yapılacak ritüeller de tesir edecektir. Dua ile yapılan büyü bozma işlemine gore dinsel tören ve tılsımlı sözcükler ile desteklenen dualarla yapılan büyü bozma işleminin etki süresi farklıdır. Süreyi değiştiren bir öteki durum da büyünün güçlü olmasıdır. Sadece her türlü vaziyet için bir yanıt bulunur. Peki büyü kaç günde bozulur?

Normal bir büyü, dualar ile 3-5 günde bozulabilir. Dualar ile bozulan büyüye tılsımlı sözcükler ve ritüeller destek olursa bu konum sabit 3 gün olabilir. çoğu zaman oluşan vaziyet bu şekildedir.

Güçlü bir büyü 3-5 gün içerisinde bozulamayabilir. Bu durumda süre 1 hafta ve üzerine çıkabilir. Ancak büyü her ne kadar zor olursa olsun allah duayı kabul ettiği takdirde ve büyüyü bozmak istediğinde büyü bozulur. Bu durumda yakarış büyük bir iyilik için edildiğinden büyünün bozulması 30 günü hemen hemen hiçbir süre bulmaz. Bulursa da büyü bozarken yanlış bir işlem yapılmıştır ve tekrar denenmelidir.

Eğer güçlü bir büyü yalnızca dualar yerine tılsımlı sözcükler ve ritüeller ile desteklenmişse ve tamamen doğru şekilde uygulanmışsa büyü 7-9 gün gibi bir sürede bozulabilir. Elbette net bir süre söylemek yanlış olur. Sadece büyülerin çoğu zaman bozulma süreleri bu şekilde gözlemlenmiştir.

Büyü Bozulduktan sonrasında Ne Olur?
Büyü bozmak için medyuma gitmek şart mı sorusu tüm kapsamlarıyla anlaşıldığına göre büyü bozulduktan sonra ne olur merakı oluşabilir. Bu vaziyet kişiden kişiye nazaran değişiklik gösterdiği şeklinde büyünün türüne gore de değişiklik gösterir.

Örneğin kara büyüden kurtulan bir insan kurtulur kurtulmaz dünyanın en mutlu insanı haline gelir. Ancak beyaz büyüden kurtulan bir insan büyü etkisindeyken iyi bir yaşam yaşadığı için başta üzgün olabilir. Yine de her geçen gün eğer kişi iyi bir Müslüman ise iyi ki kurtulduğunu düşünüp mutlu olacaktır. Bundan sonrası kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Sadece herkeste görülebilecek bazı mümkünlıklar bulunur.

Eğer büyü ara bozmak için yapılmışsa ya da büyü etkisindeki fert aile, arkadaş veya akraba ilişkilerini bozduysa büyünün tesiri bitince ilişkiler yine düzelir.
İşleri rast gitmeyen bireylerin kısmeti tekrar açılır ve işleri rast gitmeye başlar.
Bereketi kaçanların bereketi yeniden geri gelir ve şansı tekrar yaver gitmeye adım atar.
Bunun yanında fiziksel ve ruhsal ağrılar ile çöküntüler de son bulur.
En önemlisi bir büyü bozulduktan sonra tinsel yönden ferahlama gelir. Bu herkeste görülecek bir durum olduğundan dolayı büyü bozulduktan sonrasında ne olur sorusunun en temel cevapıdır.
Büyü bozulduktan sonra derhal hemen oluşacak durumlar bu şekildedir. Ferdin özel hayatına ve karakterine göre de değişkenlik gösterecek durumları ön görmek mümkün olmasa da bu etkisinde bırakır bilinenleridir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

papaz büyüsü bağlama büyüsü bağlama büyüsü bağlama büyüsü aşk büyüsü bağlama büyüsü aşk büyüsü papaz büyüsü papaz büyüsü jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı gebze escort